Rampal Latour

RampalLatour_logo

RAMPAL LATOUR – od 1828 roku mistrz wyrobu mydła w Prowansji

Jako prowansalscy mistrzowie mydlarstwa od prawie dwustu lat z niesłabnącą  pasją firma Rampal Lotour wytwarza oryginalne produkty niezmiennie wysokiej jakości.

Mydła Rampal Latpur powstają w samym sercu Prowansji – w Salon de Provence. W XVI wieku w tym mieście żył i zmarł Nostradamus. W XVIII wieku stało się ono bardzo ważnym miejscem we francuskiej historii produkcji mydła.

Mydlarska legenda Rampal Latour rozpoczęła się w 1828, kiedy to Pierre Rampal został znany w Marsylii jako mistrz wyrobu mydeł. Jego wnuk Pierre Lazare Rampal, kontynuujący tradycję zainaugurowaną przez dziadka, w 1900 roku otrzymał dla marsylskich mydeł Braci Rampal złoty medal na Wystawie w Wersalu za markę „La Côte d’ Azur”. Zainspirowało go to do założenia własnej wytwórni mydeł w Salon de Provence, wciąż istniejącej w tym samym miejscu. Manufaktura  ta była w rękach rodziny Rampal od 1907 aż do 2004 roku, kiedy to Rene Rampal, w wieku 87 lat, przekazał swój rodzinny biznes Jeanowi Louisowi Plot, który prowadzi go obecnie.

Priorytetem firmy Rampal Latour oraz jej dostawców jest podtrzymanie autentycznej tradycji wyrobu mydeł przy jednoczesnej dbałości o współczesne standardy  dotyczące warunków produkcji. Po to, by zapewnić wysoką jakość oferowanych przez siebie produktów Rampal Latour gwarantuje kontrolę jakości wszystkich materiałów i składników wykorzystywanych w trakcie całego procesu wytwórczego.

Będąc w pełni świadomą konieczności respektowania zarówno potrzeb ludzkiej skóry, jak i środowiska naturalnego, firma Rampal Latour jest całkowicie oddana idei wytwarzania ekologicznych produktów. Jej wyjątkowo łagodne i korzystnie oddziałujące na skórę środki myjące spełniają wysokie kryteria Charter for Nature, przyczyniając się również do ochrony środowiska.

W 1935 r. fabryka mydeł Rampal postanowiła podjąć się produkcji „savonnette” –  wyrafinowanych i delikatnie perfumowanych owalnych mydełek toaletowych. Obecnie, w ramach realizacji swojego celu  zatroszczenia się zarówno o zdrowie skóry, jak i o środowisko naturalne, Rampal Latour oferuje Państwu szeroki wybór przyjaznych dla nich obu produktów – bazujących w 100 % na organicznych olejach roślinnych oraz wykorzystujących wyłącznie  naturalne substancje zapachowe.
Wyjątkowo łagodne mydła firmy Rampal Latour zostały stworzone  z myślą zarówno o podstawowej higienie, jak i o pielęgnacji skóry. Będąc bogatymi w oleje roślinne przyczyniają się do odnowienia jej płaszcza hydrolipidowego, ograniczają utratę wody oraz niwelują odczucie ściągania i suchości.  By wyjść naprzeciw potrzebom wszystkich rodzajów skóry, formuły produktów zostały stworzone w oparciu o wartościowe naturalne składniki, takie jak: olej migdałowy, miód, lawenda i oliwa z oliwek, które słyną ze swoich dobroczynnych właściwości.

savonnerie

Informacje o składnikach, opakowaniach  i certyfikatach:
•    100 % składników roślinnych
•    100 % naturalnych substancji zapachowych
•    biodegradowalne
•    opakowania podlegające recyclingowi
•    bez konserwantów
•    bez parabenów i EDTA
•    bez PEG i pochodnych ropy naftowej
•    bez sztucznych barwników
•    nie testowane na zwierzętach

Wszystkie opakowania całkowicie podlegają recyclingowi, co jest przejawem troski firmy Rampal o środowisko. Pozwalają one także przechowywać mydła w najlepszy możliwy sposób. Na odwrocie  opakowania każdego mydła z serii Kraft znajduje się perforowany pasek nasączony zapachem, który umożliwia zapoznanie się z nim, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej jakości hermetycznie opakowanego produktu.

Olej palmowy wykorzystywany  do produkcji mydeł Rampal Latour pochodzi z plantacji prowadzonych zgodnie z programami zrównoważonego rozwoju, które przeciwdziałają  niszczeniu lasów.
Manufaktura mydeł Rampal Latour konsekwentnie podejmuje wysiłki w kierunku wspierania ekonomii ekologicznej, dbałości o środowisko – to, w którym żyjemy i z którego cennych zasobów korzystamy teraz i to, które zostawimy przyszłym pokoleniom. Jej szczególnym priorytetem jest rozwijanie organicznej linii produktów, certyfikowanej przez Ecocert i uznawanej przez COSMEBIO.

Każdy z produktów Rampal Latour spełnia wymogi Charter For Nature.
Organiczna linia produktów jest certyfikowana przez ECOCERT.

Certyfikaty i odpowiednią dokumentację przedstawiamy na życzenie.

Oferta
Aktualnie w ofercie pod marką Rampal Latour znajdują się ręcznie wytwarzane naturalne i organiczne produkty:
•    marsylskie mydła do kąpieli (w kostkach i w płynie)
•    szampony i żele pod prysznic
•    płyny do mycia naczyń
•    płatki mydlane do prania
•    produkty służące utrzymaniu czystości w domu

Historia i innowacje

    1828   Pierre Rampal jest mistrzem wytwarzania mydeł w Marsylii
    1900  Złoty medal na wystawie w Paryżu dla marsylskich mydeł Braci Rampal za markę „La Côte d’Azur”
    1907   Pierre Lazare Rampal założył swoją wytwórnię mydeł w Salon de Provence
    1935   Wytwórnia mydeł rozpoczyna produkcję mydeł kąpielowych „Savonette”
    1951   Rozpoczyna się produkcja szamponów Genevieve Patou
    1960   Na rynek zostają wprowadzone naturalnie perfumowane mydła w kostkach
    1980  Rozpoczyna się wytwarzanie płatków mydlanych do prania oraz mydeł w płynie do pielęgnacji ciała i zastosowania w gospodarstwie domowym
    2004 Jean Louis Plot przejmuje prowadzenie wytwórni mydeł po 5 pokoleniach rodziny Rampal
    2008  Na rynek zostaje wprowadzona organiczna marka certyfikowana przez Ecocert oraz uznawana przez COSMEBIO

Accueil-authenticite-1

Write a comment