MAGNETIX Wellness

LogoMagnetix

MAGNETIX Wellness – Producent i projektant biżuterii magnetycznej

Lecznicza siła magnesów była znana już w starożytnym Egipcie, Grecji i Chinach. Egipscy lekarze stosowali magnetyt (magnes) na różne dolegliwości. Królowa Egiptu, Kleopatra , nosiła mały magnes na czole jako amulet, aby zachować swoja wyjątkową urodę i zdrowie. Dziś wiemy, że postępowała słusznie, choć trudno stwierdzić czy wiedziała, że z tyłu czoła znajduje się mały gruczoł szyszynki, który wydziela melatoninę w trakcie snu i jest silnym antyoksydantem i obecnie jest uznawana za „hormon młodości” ze względu na właściwości przeciwdziałające starzeniu.

Królowa Elżbieta I ( 1558 – 1603 ) która cierpiała na zapalenie stawów była leczona magnesami przez swego nadwornego lekarza dr Williama Gilberta. „Królewskie Towarzystwo Medycyny” zbadało medyczne zastosowanie magnesów. Te badania naukowo udowodniły, że magnesy można z powodzeniem zastosować w leczeniu i wyleczeniu nerwobólów, różnych dolegliwości, skurczów. Zalecane są bransolety magnetyczne, talizmany, pasy i płytki.

Austriacki lekarz Franz Antonie Mesmer ( 1734 – 1815 ) pomyślnie stosował magnesy w leczeniu nerwobóli i wielu innych dolegliwości w Wiedniu a później w Paryżu.

Wielki kompozytor Wolfgang Amadeus Mozart  ( 1756 – 1791 ) był tak zafascynowany skutecznością terapii magnetycznej, że wspomniał o „magnesie – kamieniu Mesmera ” w swoim dziele „Cossi van Tutti” ( Despina śpiewa: jest to kamień Mesmera, który pochodzi z Niemiec i słynny jest we Francji ).

Po wojnie secesyjnej w Stanach Zjednoczonych Ameryki (1861 – 1865)terapia magnetyczna rozpowszechniła się jako samodzielna terapia.

headerpage0014

page0013

Tourmaline

Write a comment