BIO olej z czerwonej palmy i jego dobroczynne oddziaływanie na organizm

BIO olej z czerwonej palmy i jego dobroczynne oddziaływanie na organizm.

 

Bio olej z czerwonej palmy wyprodukowany został z miąższu owoców palmy oleistej. Jej czerwone owoce zawierają w sobie bardzo dużo oleju jadalnego.

 

redpalm2Olej z czerwonej palmy to prawdziwa studnia bogactwa naturalnego karotenu- prowitaminy A, witaminy E (4 tocopherole, 4 tocotrienole), oraz Co Enzym Q10.


Bio olej z czerwonej palmy jest łatwostrawny, dobrze przyswajalny, hipoalergiczny, bez glutenu, bez alergenów.


Zawiera 10 krotnie więcej karotenu niż marchewka i aż 30 razy więcej niż pomidor.


Z wyliczeń wynika że istnieje około 600 rodzajów karotenów. Olej z czerwonej palmy zawiera wiele z nich: Lykopen, Lutein, Zeaxantin, Cryptoxanthin, Alpha- i Beta-karoten.


Badania dowodzą że cała gama karotenu ma dużo większy pozytywny wpływ na nasz organizm aniżeli suplement diety ( wyizolowany syntetyczny karoten, który może nam tylko zaszkodzić).

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie oleju z czerwonej palmy, w którym bogactwo karotenu jest nieocenione. Kiedy w organizmie kobiety poziom karotenu spada ( Alpha karoten, Luteina i Beta karoten ) rośnie ryzyko choroby nowotworowej – rak piersi. Natomiast u mężczyzn kiedy jest odpowiedni poziom karotenu ( Lykopen ) zmiejsza się o 45 % ryzyko choroby nowotworowej – rak prostaty. U palaczy, którzy spożywają olej z czerwonej palmy jest mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na raka płuc. Inne badania prof. Kreamat Ali ( Uniwersytet DACCA Bangladesh ) dowodzą że podając olej z czerwonej palmy dzieciom z chorobami górnych dróg oddechowych ich stan zdrowia znacznie się poprawił.  Dzieci, które mają za mało Beta-karotenu ( wit. A ) częściej zapadają na choroby górnych dróg oddechowych.

redpalm1


Bogactwo witaminy E, która jest naturalnym przeciwutleniaczem ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu.


W swoim pożywieniu należy uwzględnić produkty bogate w wit.E, ponieważ kwasy omega 3 są podatne na utlenianie. Witamina E jest doskonałym przeciwutleniaczem i nie bez powodu zwana witaminą młodości. Wspomaga pracę serca i działanie układu krążenia pomaga obniżyć poziom LDL a zwiększyć poziom HDL niezbędny dla prawidłowej pracy mózgu oraz centralnego układu nerwowego podnosi odporność chroni układ trawienny wspomaga odchudzanie wpływa dobroczynnie na skórę i oczy chroni przed negatywnymi skutkami promieniowania UV.

redpalm7


Olej z czerwonej palmy dostarcza duże dawki karotenu oraz witaminy E. Omega-3 i omega-6, należą do grupy kwasów wielonienasyconnych, bez których organizm ludzki nie mógłby funkcjonować. Nasz organizm otrzymując odpowiednią porcję omega 3 i omega 6 powinien także otrzymać odpowiednią dawkę karotenu i witaminy E, aby wszystkie procesy biochemiczne zachodziły prawidłowo.


Przyjmując olej z czerwonej palmy dostarczamy nie tylko karotenu, ale również dużą dawkę wit. E. Witamina E to ogólna nazwa dla dwóch grup: tocotrienole (70%) i tocoferole (30%). Każda z nich posiada 4 formy: alpha, beta , delta, gamma. Większość suplementów zawiera tylko alpha tocopherol, dlatego znów olej z czerwonej palmy jest tak wartościowy. Naturalna wit. E jest o wiele lepsza niż syntetyczna, jako suplement. Alpha Tocotrienole chronią nasz organizm przed wolnymi rodnikami 40 – 60 razy lepiej aniżeli alpha tocophenole.

redpalm5


Olej z czerwonej palmy oprócz karotenu i wit. E zawiera także koenzym Q10, który jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych narządów ( serce, mózg, wątroba) dodając komórkom energii. Zdrowe tłuszcze mają ogromny wpływ na wszystkie przemiany biochemiczne w organizmie ludzkim.


Olej jest wyjątkowo odporny na utlenianie, dlatego może być poddawany wysokim temperaturom bez utraty jakości.
Produkt polecany osobom dbającym o zdrowe odżywianie. Jest dobrze tolerowany przez osoby mające skłonność do alergii pokarmowych.


W dzisiejszych czasach dominuje żywność wysoko przetworzona bez wartości odżywczej wypełniona chemią i środkami konserwującymi. Wybierając produkt bio macie Państwo gwarancję najwyższej jakości. Produkt bio jest kontrolowany już w momencie uprawy, później podczas procesu produkcji.


Składniki bio olejów są bardzo zbliżone do substancji wytwarzanych w skórze, dlatego w naturalny sposób przenikają błony komórkowe, wzbogacając głębsze warstwy skóry w odżywcze składniki, co stymuluje proces odnowy skóry, poprawia jej strukturę i wygląd. Skóra staje się gładka, jędrna i odporna na podrażnienia. Twarz nabiera pogodnego wyrazu, cera odzyskuje piękny koloryt i jedwabisty połysk.


Zdrowe naturalne tłuszcze roślinne są bardzo ważne w naszym pożywieniu. Jedną z najważniejszych funkcji odżywiania jest dostarczenie organizmowi składników, których nie jest w stanie sam wytworzyć. Kwasy tłuszczowe mają znaczący wpływ na prawidłowe funkcjonowanie mózgu, wpływają korzystnie na pracę serca oraz układ krążenia, wzmacniają także układ immunologiczny i nerwowy, zmniejszają ryzyko otyłości i cukrzycy, gdyż łagodzą uczucie głodu, zwiększają wrażliwość na insulinę, niwelują wahania glukozy we krwi.

redpalm11

 


Nie lekarz, nie lekarstwo nas uleczy, lecz naturalny mechanizm, który doprowadzi do homeostazy.

Nasz organizm jest mistrzem.

Pozostań zdrowym pełen energii!

Zamień oleje rafinowane na naturalne a twój organizm będzie miał sposobność sam się uleczyć.

Write a comment