Olej INCA INCHI – Dziedzictwo Inków

Olej INCA INCHI – Dziedzictwo Inków

 

W Polsce wciąż jest mało znany, ale na amazońskich terenach Peru olej Inca Inchi używany jest od wieków. Swoje niezwykłe właściwości zawdzięcza wyjątkowo wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych.

inca-inchi-sacha-planetazdrowie

Dlaczego warto zaufać olejom roślinnym

Rośliny dostarczają człowiekowi cennych składników, takich jak witaminy czy minerały, które czerpią ze swojego otoczenia. Wytwarzają również życiodajną energię powstającą w procesie fotosyntezy.

Tłuszcze roślinne stanowią doskonały nośnik substancji odżywczych odpowiedzialnych za proces rozwoju i wzrostu oraz wszystkie procesy życiowe każdej komórki w roślinie. Jednak czym się kierować przy ich wyborze?

Najlepsze oleje roślinne to te tłoczone na zimno, nierafinowane. Nie musimy się obawiać, że pozostawią na naszej skórze warstwę świecącego tłuszczu i pozatykają pory jak ropopochodne oleje mineralne, ponieważ na szczęście szybko się wchłaniają i dostarczają wiele odżywczych składników.

Nie dajmy się też nabrać na tłuszcze rafinowane, które niektórzy producenci kosmetyków nazywają naturalnymi. Podczas procesu rafinacji surowiec pozbawiany jest zapachu, koloru i smaku. Roślina poddawana jest także działaniu wysokiej temperatury i składników chemicznych, by wydobyć z niej jak najwięcej tłuszczu wykorzystywanego w produkcji wielkoprzemysłowej. W takim preparacie pozostaje niewiele cennych składników.

 

inca-inchi-sacha-planetazdrowie-sacha-inchi  Dar z Peru

 Olej Inca Inchi pozyskiwany jest w wyniku wyprasowywania na zimno orzechów peruwiańskiej rośliny Sacha Inchi. Choć w Peru jest on znany i stosowany od tysięcy lat, świat dopiero niedawno zaczął go odkrywać, ponieważ trudno gdzie indziej odtworzyć specjalne warunki sprzyjające rozwojowi Sacha Inchi.

Jej charakterystyczne nasiona w kształcie gwiazdy można odnaleźć na ceramice wydobytej z grobowców starożytnych Inków. Owoce Sacha Inchi odnaleziono na figurach preinkaskich wysokorozwiniętych cywilizacji Chimu i Moche, które zostały podbite przez Inków. Jej ślady odnaleziono także w Caral (najstarszym mieście na Półkuli Zachodniej położonym w północnym Peru), którego powstanie datuje się na rok 3000 p.n.e. Inkowie pierwotnie uprawiali tę roślinę w powiecie Pichanaqui (region Junin), który jest jednym z najlepszych obszarów uprawy Sacha Inchi ze względu na miękką glebę o wysokiej zawartości minerałów i składników odżywczych. Wiedza o tej roślinie była starannie strzeżona i przekazywana z pokolenia na pokolenie od wieków.

 Ostatnie badania naukowe wykazały, że  nasiona Sacha Inchi są jednymi z najbardziej wartościowych nasion roślin oleistych, ze względu na bardzo wysoką zawartość istotnych kwasów tłuszczowych, takich jak: Omega-3 alfa-linolenowy (nawet 54%) i Omega-6 linolowy (33%) oraz protein.

 

inca-inchi-sacha-peanat-planetazdrowie

  Właściwości oleju Inca Inchi

Zastosowanie w kosmetyce oleju Inca Inchi jest ogromne, a międzynarodowy popyt na olej z nasion Sacha Inchi stale rośnie.

Chroni on i regeneruje skórę, włosy oraz paznokcie, odbudowuje uszkodzone tkanki, zwiększa ich elastyczność i pobudza odbudowę kolagenu.

Zawiera również duże ilości witaminy A oraz E, która chroni skórę przed wolnymi rodnikami, główną przyczyną przedwczesnego jej starzenia, ale także sprawia, że olej nie potrzebuje żadnych konserwantów i wytrzymuje przez 24 miesiące, jeśli przechowywany jest w temperaturze do 26°C.

Olej Inca inchi najczęściej można spotkać w preparatach przeciwstarzeniowych, na rozstępy, regenerujących oraz ułatwiających gojenie. Najlepszy jest jednak ten w czystej postaci, bez niepotrzebnych dodatków, który z łatwością zastąpi całą szafkę kosmetyków.

 

inca-inchi-sacha-planetazdrowieJedyny olej kosmetyczny aktywnie czynny

Nasz Olej Inca Inchi LUKA Organic Cosmetics jest produktem naturalnym, organicznym, pozyskanym w wyniku wyprasowywania orzechów peruwiańskiej rośliny Sacha Inchi. Jego kosmetyczne właściwości to przede wszystkim naprawa uszkodzonych tkanek skóry, zwiększenie elastyczności i pobudzenie odbudowy kolagenu skóry. Jest to jeden z najlepszych regeneratorów skórnych.

Przyczynia się do zmniejszenia rozwarstwienia tkanki skórnej poprzez zwiększenie mikrokrążenia krwi. Oddziałuje na dużo głębsze warstwy skóry niż wszystkie inne oleje, przynosząc skórze właściwej witaminy (A i E) i nienasycone kwasy tłuszczowe.

Najważniejsze zalety Oleju Inca Inchi LUKA Organic Cosmetics:

  • Niezwykle silne uelastycznienie skóry poprzez regenerację kolagenu;
  • Zaleca się go w trakcie ciąży w celu uelastycznienia skóry i uniknięcia rozstępów,  jak również zmniejsza już powstałe rozstępy;
  • Używa się do odmładzających masaży, które przyspieszają odnowę komórkową i zmniejszają zmarszczki;
  • Olej odżywia skórę przesuszoną i uszkodzoną działaniem czynników zewnętrznych, takich jak np. promieniowanie UV czy inne warunki środowiskowe;
  • Silnie nawilża suche, farbowane, i  zniszczone przez słońce włosy,  eliminując jednocześnie suchość skóry głowy;
  • Likwiduje przebarwienia i wyrównuje koloryt, więc zaleca się go na blizny oraz przy bielactwie, ale również przy leczeniu łuszczycy i łojotokowym zapaleniu skóry.

 

Olej Inca Inchi LUKA Organic Cosmetics jest w 100% produktem naturalnym, i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.

Mimo tworzenia warstwy lipidowej na skórze nie pozostawia śladów i połysku.

inca-inchi-sacha-peanat-planetazdrowie- inca-inchi-sacha-planetazdrowie-Sacha-Inchi-Benefits Inca-Inchi-2-PlanetaZdrowie

Write a comment