Top 10 pokarmów powodujących raka

Top 10 pokarmów powodujących raka

Rak to bardzo groźna, podstępna i często śmiertelna choroba, która zbiera żniwo u osób w każdym wieku i szerokości geograficznej. Gdy na nią zachorujemy, często jedynym wyjściem są niezwykle obciążające terapie powodujące wiele skutków ubocznych, a i tak nie dające nam gwarancji pełnego wyleczenia. Czy możemy jej zapobiec? Czy jesteśmy na nią skazani, gdy w naszej rodzinie występuje wiele przypadków zachorowań? Czy w ogóle jest coś, co możemy zrobić, aby zminimalizować szanse, że na nią zachorujemy?

 

 

Na te pytania od wielu lat próbują odpowiedzieć eksperci z rożnych dziedzin medycyny. Twierdzą oni, że ponad połowa przypadków nowotworów mogłaby się nie rozwinąć, gdyby została zastosowana odpowiednia profilaktyka.

Czyż nie jest to doskonała wiadomość?

Najczęstszymi nowotworami u mężczyzn są: nowotwór płuc, prostaty, jelit, żołądka oraz wątroby, natomiast w przypadku kobiet są to : nowotwory piersi, jelit, płuc, macicy oraz żołądka. Jak widać spora część najczęściej występujących przypadków nowotworów jest powiązana z naszym przewodem pokarmowym, którego zadaniem jest przetworzenie pokarmu, jego dystrybucja oraz sprawne pozbycie się toksyn. Z tego względu jest to także najistotniejsza w naszym organizmie droga prewencji i profilaktyki przeciwnowotworowej. Pokarmy i napoje, które spożywamy, mogą stanowić wsparcie naszego zdrowia lub tez przeciwnie – stać się podłożem powstania raka, dlatego tak ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z ich wpływu na nasz organizm.

Niektóre pokarmy maja zdolność znacznego zwiększenia szansy, że w ciągu życia zachorujemy na nowotwór, jak również mogą prowadzić do chorób serca, cukrzycy, chronicznych stanów zapalnych i wielu innych schorzeń.

Co powoduje raka?

Aby dowiedzieć się, co powoduje raka, należy przyjrzeć się genezie mutacji genetycznych. Takie czynniki jak: chemikalia, promieniowanie, nadwaga, hormony, chroniczne stany zapalne, palenie papierosów, wirusy – to tylko niektóre z możliwych przyczyn nowotworów.

Bob Wright z Amerykańskiego Instytutu Przeciwdziałającego Nowotworom twierdzi, że za powstawanie nowotworów odpowiedzialne są przede wszystkim dwa czynniki – po pierwsze zanieczyszczenia chemiczne w żywności, wodzie i powietrzu, a po drugie – promieniowanie pochodzące m.in. z : mamogramów, tomografii komputerowej, telefonów komórkowych, WIFI. Jeżeli faktycznie głównymi winowajcami byłyby te dwa czynniki – zanieczyszczenia chemiczne i radiacja – to dokonując zmian w trybie życia moglibyśmy znacznie ograniczyć ryzyko zachorowania na nowotwory.

10 produktów żywnościowych zwiększających ryzyko zachorowania na raka

Żywność genetycznie modyfikowana (GMO) – powiększający się w zastraszającym tempie rynek żywności modyfikowanej genetycznie w istotny sposób wpłynął na jakość naszej żywności. Obecnie szacuje się, że ponad 90% zbiorów kukurydzy i soi jest genetycznie modyfikowana. Ta stosunkowo nowa praktyka jest przedmiotem wielu debat. Eksperci zgadzają się, że nie zostały przeprowadzone testy badające długoterminowy wpływ tej żywności na ludzkie zdrowie. Wybierajmy więc produkty oznaczone jako bez GMO lub produkty organiczne ( co automatycznie oznacza, że nie zostały one zmodyfikowane genetycznie).

Popcorn z mikrofalówki – na temat jego wpływu na raka płuc toczą się aktualnie debaty. Oprócz tego, że nasiona kukurydzy prawdopodobnie pochodzą z upraw GMO, to jeszcze taki sposób przyrządzania powoduje, że powstaje diacetyl, który jest toksyczny dla ludzi.
Jedzenie z puszek – większość puszek jest pokryta bisfenolem-A (BPA), który okazał się szkodliwy dla komórek mózgu szczurów poprzez wpływanie na DNA. Bisfenol A jest często składnikiem plastikowych butelek i opakowań, jak również wypełnień dentystycznych. Chrońmy więc nasze DNA poprzez spożywanie świeżych lub mrożonych warzyw czy owoców.

Grillowane czerwone mięso – podczas gdy grillowane potrawy zwykle doskonale smakują, naukowcy odkryli, że mięso poddane takiej obróbce- szczególnie przetworzone mięso, jak np. na hot dogi – zawiera kancerogen zwane heterocykliczne aminy aromatyczne. Podczas procesu grillowania mięsa zmienia się bowiem chemiczna i molekularna struktura mięsa.

Rafinowany cukier – pokarmem, który uważa się za najbardziej kancerogenny, jest syrop fruktozowy pozyskany z kukurydzy i inne rodzaje rafinowanego cukru. Nawet tzw. brązowy cukier jest tak naprawdę rafinowanym cukrem zabarwionym melasą. Rafinowany cukier powoduje skoki cukru we krwi i karmi komórki rakowe. Zdecydowanie zdrowszą opcją słodzenia są więc : miód, cukier kokosowy czy syrop klonowy. Odkąd niektórzy onkolodzy zaczęli stosować leki przeciw cukrzycy, aby zwalczać komórki rakowe, nie ma wątpliwości, że zmutowane komórki rakowe kochają cukier.

Solone, piklowane oraz wędzone produkty – te produkty zwykle zawierają konserwanty, takie jak azotany, które mają przedłużać trwałość produktów. One mogą z czasem kumulować się w tkankach organizmu, a w niektórych przypadkach mogą uszkadzać komórki powodując raka. Kiedy pokarmy wędzone są np. gotowane w wysokich temperaturach, azotany przekształcają się w jeszcze bardziej niebezpieczne azotyny.

Woda sodowa i produkty gazowane – produkty gazowane są od lat przedmiotem debat ekspertów ze względu na swoje działanie rakotwórcze. W swoim składzie mają m.in.: syrop fruktozowy, barwniki i szereg innych sztucznych dodatków niebezpiecznych dla naszego zdrowia. Nie posiadają one żadnych wartości odżywczych, a co gorsza ograbiają nasz organizm z niezbędnych składników odżywczych. Dodatkowo, gdy wybieramy produkt „light” czy „diet”, oznacza to, ze dodatkowo jeszcze spożywamy aspartam, który dla naszego organizmu nie jest lepszy niż trutka na szczury.

Biała mąka – gdy maka podlega procesowi rafinowaniu, jest tym samym ograbiana z wszelkich wartości odżywczych. Dodatkowo, dla lepszego wyglądu, mąka jest wybielana przy pomocy gazu chlorowego aby lepiej prezentowała się konsumentom. Indeks glikemiczny takiej maki jest bardzo wysoki, co oznacza, że jej spożycie powoduje gwałtowny skok insuliny. Proste węglowodany, do których zalicza się taka mąka, są w organizmie przemieniane w cukier, więc tym samym będą karmić komórki nowotworowe.

Ryby hodowlane – komercyjne hodowle ryb zwykle oznaczają hodowanie ogromnej ilości ryb na niewielkiej przestrzeni. Aby zapobiec namnażaniu się wirusów, bakterii i pasożytów, rybom podaje się antybiotyki, pestycydy i inne kancerogenne substancje chemiczne.
Uwodornione oleje – oleje roślinne poddaje się obróbce chemicznej, co sprawia, że zmienia się ich smak, zapach i struktura chemiczna. Są one do tego przeładowane nadmierną zawartością kwasów Omega-6. Badania dowiodły, że wywierają one wpływ na błony komórkowe ludzkiego organizmu.

 

 

4 kroki, by zapobiec nowotworom

Oprócz ograniczenia lub wykluczenia z diety produktów wymienionych powyżej, warto unikać jakiejkolwiek żywności oznaczonej jako „dietetyczna” czy „beztłuszczowa”. W celu usunięcia tłuszczu czy kalorii stosuje się bowiem niebezpieczne substancje chemiczne, które mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu.

Zamiast spożywać tego typu wysoko przetworzone produkty oraz produkty z „niechlubnej dziesiątki”, warto przyswoić sobie i wdrożyć 4 zalecenia dietetyczne diety przeciwnowotworowej:

Gdy to tylko możliwe, wybieraj produkty organiczne.
Wybieraj produkty surowe lub też mrożone, gdy nie masz dostępu do świeżych produktów surowych.
Połowę talerza podczas każdego posiłku zapełniaj warzywami nieskrobiowymi. Jeśli jesz mięso, dbaj aby pochodziło ono z wolnego wybiegu ( to samo dotyczy jajek). Stosuj wyłącznie wysokiej jakości oleje, takie jak olej kokosowy, oliwa z oliwek, ghee czy masło.
Ogranicz spożycie zbóż i cukru.

Gdy wprowadzimy te zasady w życie znacząco zmniejszymy prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwory, a do tego poprawi się nasz wygląd i samopoczucie. Zmiana trybu życia nie zawsze jest łatwa i często wymaga pewnych wyrzeczeń, ale czyż to, co otrzymamy w zamian – czyli poprawa stanu zdrowia i możliwość zapobiegania groźnym chorobom cywilizacyjnym – nie jest tego warte?

 

Źródła: https://thetruthaboutcancer.com

Write a comment