9
wrz.

TERRANOVA SYNERGISTIC NUTRITION – Witamy w świecie nowoczesnej suplementacji

TERRANOVA SYNERGISTIC NUTRITION

– Witamy w świecie nowoczesnej suplementacji

TerraNova Nutrition została założona w 2008 roku przez Stephena Terrassa MRNT, poprzedniego dyrektora technicznego Solgar Vitamins UK. Stephen to jeden z czołowych autorytetów europejskich w zakresie medycyny naturalnej, ze szczególnym ukierunkowaniem na nutraceutyki i wiedzę z zakresu botaniki. Podczas swojej 32 letniej kariery na polu dietetyki i ziołolecznictwa, Stephen wygłosił ponad 400 wykładów w 16 krajach, a także gościł jako wykładowca w wielu szkołach naturopatii i dietetyki.  Jest także autorem ośmiu książek, artykułów w czasopismach, a także nagrań, za które otrzymał wiele nagród, jak również był wielokrotnie zapraszany do udzielania wywiadów w prasie, radiu i telewizji.

Filozofia firmy Terranova Nutrition obejmuje kompleksowe odżywienie, głębokie uzdrawianie I doskonały dobrostan całego organizmu. Nasze synergicznie działające formuły produktów oparte są w równej mierze na naukowym, jak i holistycznym podejściu.

Składniki, z których wytworzyliśmy nasze produkty, charakteryzują się właściwościami wspierania zdrowia i dobrego samopoczucia, gdyż pochodzą z  najlepszego  źródła  niczym niezmąconej Natury. Dzięki nasze pasji i trosce o czystość i jakość produktów oraz ich integralność, nasze produkty pozbawione są wypełniaczy, substancji zbrylających  i sztucznych dodatków.

Podczas gdy spora część firm produkujących suplementy wydaje się uważać, że wyizolowane w laboratorium modyfikowane rośliny są nieodzownym elementem nowoczesnego podejścia od odżywiania, Terranova reprezentuje zupełnie inny sposób widzenia przyszłości suplementacji. Naszym zdaniem, unikalne właściwości świeżych i w 100 procentach naturalnych składników roślinnych, zwłaszcza zawartych w super żywności, są kluczowe dla wydobycia maksymalnego potencjału terapeutycznego witamin, minerałów i innych składników odżywczych zawartych w naszych produktach.  Z naszego doświadczenia wynika, że głęboka synergia naszych formuł owocuje niejednokrotnie  zadziwiającymi rezultatami.

Witamy w świecie nowoczesnej suplementacji

Wiele roślin i bogatych w fito-składniki elementów składowych produktów marki Terranova stanowią produkty liofilizowane. Suszenie na wolnym powietrzu, w piekarniku czy inne techniki będące standardowymi, komercyjnymi metodami stosowanymi w celu uzyskania suchego materiału z roślin  – mogą zmniejszyć ilość ważnych składników, a także naruszyć delikatną równowagę biochemiczną rośliny. Z drugiej strony, badania pokazują, że proces liofilizacji tak naprawdę chroni i podtrzymuje właściwości danej rośliny, jej biochemiczną integralność i enzymatyczną aktywność. Tak naprawdę, profil biochemiczny rośliny liofilizowanej w ogromnym stopniu jest tożsamy z oryginalnym profilem danej rośliny, ale w porównaniu do tej ostatniej odznacza się większą koncentracją ze względu na odparowanie z niej całej wilgoci. Innymi słowy, liofilizowane, roślinne części składowe zawarte w produktach Terranovy są wysoko skoncentrowanymi odpowiednikami świeżej rośliny. Ze względu na ich silne, synergistyczne oddziaływanie w kompleksie Magnifood, te liofilizowane rośliny znacząco zwiększają efekty stosowania suplementów Terranova. A ich wybitne właściwości prozdrowotne są w jeszcze większym stopniu zaznaczone w nowej serii suplementów Terranova – liofilizowanych preparatach w proszku z serii phytoFRESH oraz liofilizowanych suplementach w kapsułkach.

Zalety produktów liofilizowanych:

  • Liofilizacja pozwala zachować prawie kompletną biochemiczną integralność świeżej rośliny, włączając w to jej aktywność enzymatyczną
  • Liofilizacja zapobiega większości chemicznych i enzymatycznych zmian, które zachodzą pod wpływem innych metod suszenia, a które mogą zmniejszyć aktywność i wpłynąć na równowagę biochemiczną
  • Liofilizacja pozwala roślinom zachować swoje właściwości i zapewnia dłuższy okres przydatności do spożycia od innych procesów suszenia
  • Liofilizacja przyczynia się do lepszej rozpuszczalności składników, co może pomoc w lepszej asymilacji składników odżywczych i innych istotnych składników w obrębie systemu trawiennego
  • Liofilizacja wytwarza materiał o dużej kruchości, który może być zmielony na proszek ( do umieszczenia w kapsułkach, etc), bez narażania go na zbyt wysoką temperaturę czy tarcie.

Każdy suplement marki Terranova wzbogacony jest w odrębny, synergiczny  kompleks złożony ze  bogatych  w fito-składniki elementów roślinnych, zwany Magnifood. Elementy, z jakich składa się Magnifood są tak dobrane, aby wspierały środowisko biochemiczne organizmu w celu zmaksymalizowania potencjalnego oddziaływania witamin, minerałów i innych składników odżywczych, z których złożony jest dany suplement. Wiele komponentów Magnifood to rośliny liofilizowane.

Badania dowodzą, że proces liofilizacji ma unikalną zdolność zachowania enzymów roślinnych i jest lepszy od innych metod suszenia pod względem aktywności, stabilności, rozpuszczalności i zachowania oryginalnego składu chemicznego rośliny (podobnego do tego, jaki dana roślina miała tuż przed zbiorem).

Zalety Magnifood:

  • Zwiększenie wchłaniania, biodostępności, wykorzystania, funkcji i oddziaływania składników odżywczych produktu
  • Zapewnienie synergicznych enzymów i czynników wspierających, niezbędnych dla wykorzystania składników odżywczych produktu
  • Zapewnienie szerokiego wachlarza fito składników, które wzmacniają działanie i zastosowanie produktu
  • Zapewnienie komponentów zwiększających całkowitą zawartość witamin, minerałów i innych  składników odżywczych
  • Ochrona części składowych produktu przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, przez co zachowana zostaje stabilność i aktywność czynników odżywczych

 

Podczas gdy Magnifood jest naukowo udowodnioną innowacją, jego pochodzenie jest głęboko zakorzenione w zasadach holizmu. W każdym z poszczególnych kompleksów Magnifood połączenie nauki i holistycznego podejścia daje zadziwiające efekty – efekty o silnym, lecz także zrównoważonym i całkowicie synergicznym wydźwięku. Ale nie chcemy, żebyś wierzył nam tylko na słowo.

Poczuj tą synergię na sobie

 

 

Suplementy działają TYLKO wtedy, gdy  zawierają w sobie aktywne składniki. Dlaczego więc większość suplementów na rynku jest przeładowana nieaktywnymi składnikami? Wypełniacze, substancje spajające i  zbrylające, substancje powlekające, konserwujące, barwniki i dodatki smakowe….. a to i tak jeszcze nie wyczerpuje całej listy.  TerraNova jest jedną z kilku firm produkujących suplementy w Europie, która jest w 100 procentach wolna od nieaktywnych i całkowicie zbędnych dodatków we WSZYSTKICH swoich produktach.

Dlaczego więc tego typu dodatki ( często określane jako substancje pomocnicze)   są w ogóle stosowane? W przypadku tabletek, niektóre substancje dodatkowe są tak naprawdę niezbędne – takie jak spoiwa ( które mają na celu prawidłowe związanie składników w momencie kompresowania tabletki) oraz substancje rozsadzające ( zapewniające możliwie najszybszy rozpad tabletki w układzie pokarmowym). Dlatego właśnie produkty TerraNovy zamiast w postaci tabletek, są produkowane albo w postaci złożonej z dwóch części wegetariańskiej kapsułki (w tym przypadku dodatki nie są tak naprawdę konieczne) , albo w postaci proszku.

Jednakże, prawdopodobnie z powodu szybszego, bardziej efektywnego i łatwiejszego  , a co za tym idzie – tańszego procesu produkcji, prawie wszystkie suplementy na rynku dostępne w postaci kapsułek także zawierają dodatki. W TerraNova, nasza decyzja, by całkowicie zrezygnować ze stosowania dodatków wynika z naszego głębokiego zaangażowania w to, by czystość produktu była ważniejsza od kosztów jego wytworzenia i ułatwień procesu produkcyjnego.

Ze względu na  specyfikę wielu nieskażonych roślin, które stosujemy, niektóre receptury produktów TerraNova postawiły przed nami ogromne wyzwania produkcyjne, które musieliśmy przezwyciężyć, aby dotrzymać naszego zobowiązania niestosowania substancji pomocniczych. Na przykład formuła naszego preparatu Living Multinutrient Complex wymaga cztery razy dłuższego procesu produkcyjnego, niż gdybyśmy zastosowali w niej składniki przeciwzbrylające oraz inne substancje pomocnicze. Dzieje się tak po części dlatego, że proces umieszczania preparatu w kapsułce musi zostać znacząco spowolniony ze względu na fakt, że bez składników przeciwzbrylających nie jest tak łatwo umieścić proszek w kapsułce. Co ciekawe, ten wolniejszy proces umieszczania preparatu w kapsułce, który odnosi się w jakimś zakresie do wszystkich preparatów TerraNova, ma jedną wielką zaletę.

W przypadku bardzo szybkiego umieszczania materiału w kapsułkach powstaje gorąco, które może doprowadzić do denaturacji termicznej enzymów i innych wrażliwych na ciepło roślinnych składników odżywczych. Ponieważ składniki produktów TerraNova nie są narażone na denaturację przy pomocy ciepła ani przed, ani też podczas procesu produkcyjnego, ich aktywność jest chroniona przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Wiele surowców wykorzystywanych w produktach Terranova ( zarówno zielarskich, jak i zaliczanych do grupy super żywności) pochodzi albo z certyfikowanych upraw organicznych, albo są one w sposób etyczny pozyskiwane z dziko rosnących roślin.  Licząca 80 akrów ekologiczna farma naszego głównego dostawcy – Eclectic Intitute, gdzie zioła uprawniane są w sposób organiczny, ulokowana jest w ustronnym i pięknym miejscu w Oregonie, otoczonym przez dziewicze lasy, kanion Sandy River oraz majaczący w tle imponujący masyw Mount Hood.

Wszystkie plony w Eclectic Institute dojrzewają w nieskazitelnie czystym, wolnym od środków chemicznych środowisku, a moment zbioru wyznaczany jest przez czas, kiedy dana roślina osiąga swój szczytowy moment pod względem zawartości czynników aktywnych. Jeśli chodzi o składniki dziko rosnące, wysoce wykwalifikowany i doświadczony personel Eclectic Institute troskliwie zbiera rośliny z obszarów, które nie były narażone na opryskiwanie pestycydami czy herbicydami.

Pozyskiwanie dziko rosnących roślin odbywa się w sposób zrównoważony, bez zaburzania delikatnej równowagi ekosystemu i dbając o to, by nie uszczuplać nadmiernie populacji danej rośliny.

 

 

 

Write a comment