The World’s Biggest Eye Contact Experiment! Warszawa 23 września 2017

Jest to ogólnoświatowe wydarzenie, którego celem jest odbudowa więzi międzyludzkiej, poprzez potężne i piękne doświadczenie, jakim jest podzielenie się „1 minutą” kontaktu wzrokowego z nieznajomymi osobami w przestrzeni publicznej. Wydarzenie odbędzie się 23 września tego roku, jednocześnie w miastach na całym świecie.

To już kolejna edycja globalnej inicjatywy: The World’s Biggest Eye Contact Experiment, zainspirowanej przez Petera Sharpa z Liberators International, Australia. Misją ruchu społecznego Liberators jest aktywizacja osób z całego świata do uczestniczenia w akcjach i wydarzenia mających na celu uświadomienie ludziom, że pomimo naszych powierzchownych różnic wszyscy jesteśmy jedną wielką „ludzką” rodziną.

Wydarzenie światowego Eye Contact zostało zainicjowane po raz pierwszy w 2015 roku, w 156 miastach na całym świecie i uczestniczyło w nim szacunkowo ok. 100 000 osób. W 2016 roku liczba miast biorących udział zwiększyła się do 196, a od początku w inicjatywie uczestniczyły, także miasta w Polsce – m.in. Lublin, Katowice, Kraków, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław.

Dzieląc się „1 minutą” kontaktu wzrokowego ze sobą, otwieramy się na odczucie spokoju, jedności i głębokiego porozumienia. Wydarzenie The World’s Biggest Eye Contant Experiment jest okazją, aby przypomnieć nam, że ponad wszystkimi różnicami, jakie nas dzielą, łączy nas miłość i człowieczeństwo, oraz że wszyscy wywodzimy się z tej samej, ludzkiej rodziny. Wyobraźmy sobie jak potężny efekt odniesie to wydarzenie dla całego świata, gdy ludzie ze wszystkich krajów zjednoczą się dla jednego celu, w tym cudownym dniu pokoju.

 

Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest:

Bez znaczenia jakiej narodowości jesteś, jaką religię wyznajesz czy w jakim porozumiewasz się języku – jesteś zaproszony do uczestnictwa i wspólnej celebracji na rzecz odbudowy więzi międzyludzkiej. Niech Twoje oczy pokażą światu, że Ci zależy !!

Organizatorem wydarzenia w Warszawie jest Fundacja Stań się Zmianą oraz Studio Relacji, Laboratorium Meissnera oraz Planeta Zdrowie.

official global invite to The World's Biggest Eye Contact Expe…

Your official global invite to The World's Biggest Eye Contact Experiment 2017! This powerful event aims to unify humanity by sharing eye contact in public in cities, towns and villages around the world.The best way to get involved is by registering here –> http://www.eyecontactexperiment.com

Opublikowany przez The Liberators International na 15 lipca 2017

_____________________________________________________________

KIEDY I GDZIE?

Spotykamy się w sobotę 23 września o 11:00 pod Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym w Warszawie.
Pozostałe miasta:

 • POZNAŃ: Plac Wolności
 • KRAKÓW: Krakowskie Błonia
 • BIELSKO-BIAŁA: Pomnik Bolka i Lolka
 • SZCZECIN: Jasne Błonia
 • WROCŁAW: Pręgierz, Rynek
 • LUBLIN: Plac Litewski
 • BYDGOSZCZ: ul. Mostowa
 • TORUŃ: Pomnik Mikołaja Kopernika, Rynek
 • RZESZÓW: Rynek

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?

 1. Znajdź tablice z napisem → “Gdzie podział się prawdziwy kontakt międzyludzki? Dowiedz się, dzieląc się 1 minutą kontaktu wzrokowego… ”
  2. W zależności od warunków pogodowych i preferencji można przynieść ze sobą krzesełka, poduszki czy koce (maty), ale równie skutecznie można się „kontaktować” na stojąco. Następnie zaproś osoby na miejscu, aby podeszli i podzielili się chwilą kontaktu wzrokowego z Tobą.
  3. Wspólnie celebrujmy ten wspaniały czas, a po wydarzeniu prześlemy materiały (foto i video) do Liberators International, aby połączyli je w jedne, potężne globalne przesłanie pokoju i jedności dla całego świata!

Organizatorem wydarzenia w Warszawie jest Fundacja Stań się Zmianą oraz Studio Relacji, Laboratorium Meissnera oraz Planeta Zdrowie.

 

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1587910554616015/

 

Polska zapowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=4Rm838sKsVg

_____________________________________________________________

Strony organizatorów wydarzenia w Warszawie:

1/ Fundacja Stań się Zmianą: www.stansiezmiana.pl, FB: Stań się zmianą

2/ Studio Relacji: biuroobslugirelacji.blogspot.com, FB: Studio Relacji

3/ Laboratorium Meisnera: http://laboratoriummeisnera.pl, FB: Laboratorium Meisnera

4/ Planeta Zdrowie: http://planetazdrowie.pl/, FB: Planeta Zdrowie

 

Partnerzy:

1/ www.1energy.org/, FB: One Energy

2/ www.wibracje.com.pl/, FB: Wibracje Festiwal Wiedzy Alternatywnej

3/ FB: Holistika Travel

4/ http://www.hontei.pl FB: Hontei

5/Fundacja Act 4 Art: https://fundacjaact4art.wordpress.com/, FB: Fundacja Act 4 Art imienia Meisnera

 

Patronat medialny: Gazeta.pl

Strona wydarzenia: www.eyecontactexperiment.com

Strona głównego organizatora: www.theliberators.com.au

 

Write a comment