The World’s Biggest Eye Contact Experiment! Warszawa 23 września 2017

Jest to ogólnoświatowe wydarzenie, którego celem jest odbudowa więzi międzyludzkiej, poprzez potężne i piękne doświadczenie, jakim jest podzielenie się „1 minutą” kontaktu wzrokowego z nieznajomymi osobami w przestrzeni publicznej. Wydarzenie odbędzie się 23 września tego roku, jednocześnie w miastach na całym świecie.

To już kolejna edycja globalnej inicjatywy: The World’s Biggest Eye Contact Experiment, zainspirowanej przez Petera Sharpa z Liberators International, Australia. Misją ruchu społecznego Liberators jest aktywizacja osób z całego świata do uczestniczenia w akcjach i wydarzenia mających na celu uświadomienie ludziom, że pomimo naszych powierzchownych różnic wszyscy jesteśmy jedną wielką „ludzką” rodziną.

Wydarzenie światowego Eye Contact zostało zainicjowane po raz pierwszy w 2015 roku, w 156 miastach na całym świecie i uczestniczyło w nim szacunkowo ok. 100 000 osób. W 2016 roku liczba miast biorących udział zwiększyła się do 196, a od początku w inicjatywie uczestniczyły, także miasta w Polsce – m.in. Lublin, Katowice, Kraków, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław.

Dzieląc się „1 minutą” kontaktu wzrokowego ze sobą, otwieramy się na odczucie spokoju, jedności i głębokiego porozumienia. Wydarzenie The World’s Biggest Eye Contant Experiment jest okazją, aby przypomnieć nam, że ponad wszystkimi różnicami, jakie nas dzielą, łączy nas miłość i człowieczeństwo, oraz że wszyscy wywodzimy się z tej samej, ludzkiej rodziny. Wyobraźmy sobie jak potężny efekt odniesie to wydarzenie dla całego świata, gdy ludzie ze wszystkich krajów zjednoczą się dla jednego celu, w tym cudownym dniu pokoju.

 

Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest:

Bez znaczenia jakiej narodowości jesteś, jaką religię wyznajesz czy w jakim porozumiewasz się języku – jesteś zaproszony do uczestnictwa i wspólnej celebracji na rzecz odbudowy więzi międzyludzkiej. Niech Twoje oczy pokażą światu, że Ci zależy !!

Organizatorem wydarzenia w Warszawie jest Fundacja Stań się Zmianą oraz Studio Relacji, Laboratorium Meissnera oraz Planeta Zdrowie.

https://www.facebook.com/theliberatorsinternational/videos/870998736396284/?hc_ref=ARTIZNZvvgbVk3yczpxBTAbtDFzps9dBQw9_aL1pkyGa5YK0UJC9IBYa7U6NLagXfKw

_____________________________________________________________

KIEDY I GDZIE?

Spotykamy się w sobotę 23 września o 11:00 pod Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym w Warszawie.
Pozostałe miasta:

 • POZNAŃ: Plac Wolności
 • KRAKÓW: Krakowskie Błonia
 • BIELSKO-BIAŁA: Pomnik Bolka i Lolka
 • SZCZECIN: Jasne Błonia
 • WROCŁAW: Pręgierz, Rynek
 • LUBLIN: Plac Litewski
 • BYDGOSZCZ: ul. Mostowa
 • TORUŃ: Pomnik Mikołaja Kopernika, Rynek
 • RZESZÓW: Rynek

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?

 1. Znajdź tablice z napisem → “Gdzie podział się prawdziwy kontakt międzyludzki? Dowiedz się, dzieląc się 1 minutą kontaktu wzrokowego… ”
  2. W zależności od warunków pogodowych i preferencji można przynieść ze sobą krzesełka, poduszki czy koce (maty), ale równie skutecznie można się „kontaktować” na stojąco. Następnie zaproś osoby na miejscu, aby podeszli i podzielili się chwilą kontaktu wzrokowego z Tobą.
  3. Wspólnie celebrujmy ten wspaniały czas, a po wydarzeniu prześlemy materiały (foto i video) do Liberators International, aby połączyli je w jedne, potężne globalne przesłanie pokoju i jedności dla całego świata!

Organizatorem wydarzenia w Warszawie jest Fundacja Stań się Zmianą oraz Studio Relacji, Laboratorium Meissnera oraz Planeta Zdrowie.

 

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1587910554616015/

 

Polska zapowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=4Rm838sKsVg

_____________________________________________________________

Strony organizatorów wydarzenia w Warszawie:

1/ Fundacja Stań się Zmianą: www.stansiezmiana.pl, FB: Stań się zmianą

2/ Studio Relacji: biuroobslugirelacji.blogspot.com, FB: Studio Relacji

3/ Laboratorium Meisnera: http://laboratoriummeisnera.pl, FB: Laboratorium Meisnera

4/ Planeta Zdrowie: http://planetazdrowie.pl/, FB: Planeta Zdrowie

 

Partnerzy:

1/ www.1energy.org/, FB: One Energy

2/ www.wibracje.com.pl/, FB: Wibracje Festiwal Wiedzy Alternatywnej

3/ FB: Holistika Travel

4/ http://www.hontei.pl FB: Hontei

5/Fundacja Act 4 Art: https://fundacjaact4art.wordpress.com/, FB: Fundacja Act 4 Art imienia Meisnera

 

Patronat medialny: Gazeta.pl

Strona wydarzenia: www.eyecontactexperiment.com

Strona głównego organizatora: www.theliberators.com.au

 

Write a comment